Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Автоматичні вимикачі модульні

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Навіщо потрібен автоматичний вимикач?

Автоматичний вимикач призначений для захисту електричного кола від пошкоджень, викликаних надмірним струмом від перевантаження або короткого замикання. Його основна функція полягає в перериванні струму після виявлення несправності. На відміну від запобіжника, який спрацьовує один раз, а потім повинен бути замінений, автоматичний вимикач може бути скинутий (вручну або автоматично) для відновлення нормальної роботи.

Електричні автомати виготовляються різних розмірів: від невеликих пристроїв, що захищають слабкострумові ланцюга або окремих побутових апаратів, до великих розподільних пристроїв, призначених для захисту ланцюгів високої напруги, що живлять весь місто.

Електроавтомати відносяться до комутаційних апаратів ручного керування, проте багато типів мають електромагнітний або електродвигунні привід, що дає можливість управляти ними на відстані.

При виявленні несправності контакти автоматичного вимикача повинні розмикатися, щоб перервати ланцюг. Зазвичай це робиться з використанням механічно накопиченої енергії, що міститься в вимикачі, такий як пружина або стиснене повітря, для поділу контактів. Електроавтомати можуть також використовувати більш високий струм, викликаний несправністю, для поділу контактів, наприклад, теплове розширення або магнітне поле. Малогабаритні, модульні автоматичні вимикачі зазвичай мають важіль ручного управління для відключення навантаження або скидання спрацював автомата, в той час як більш великі блоки використовують соленоїди для відключення механізму і електродвигуни для відновлення енергії в пружинах.

Контакти автоматичного вимикача повинні пропускати струм навантаження без надмірного нагріву, а також повинні витримувати тепло дуги, що виникає при розриві (розмиканні) ланцюга. Контакти виготовлені з міді або мідних сплавів, сплавів срібла і інших високопровідного матеріалів. Термін служби контактів обмежений ерозією контактного матеріалу через іскріння при перериванні струму. Мініатюрні, модульні вимикачі і автоматичні вимикачі в литому корпусі зазвичай відключаються при зносі контактів, але силові автоматичні вимикачі і високовольтні автоматичні вимикачі мають змінні контакти.

Коли великий струм або напруга переривається, виникає дуга. Довжина дуги зазвичай пропорційна напрузі, а інтенсивність (або тепло) пропорційна току. Цю дугу необхідно стримувати, охолоджувати і гасити контрольованим чином, щоб зазор між контактами знову міг витримувати напругу в ланцюзі. Різні автоматичні вимикачі використовують вакуум, повітря, ізолюючий газ або масло в якості середовища, в якій утворюється дуга.

В умовах короткого замикання розрахований або виміряний максимальний передбачуваний струм короткого замикання може у багато разів перевищувати нормальний, номінальний струм ланцюга. Максимальний струм короткого замикання, який може переривати переривник, визначається шляхом випробувань. Застосування електро-автомата в ланцюзі з передбачуваним струмом короткого замикання вище номінальної відключає здібності автоматичного вимикача (пікетники) може привести до того, що автоматичний вимикач не зможе безпечно перервати несправність. Для кожного виконання автоматичного вимикача існує граничний струм короткого замикання, який гарантовано не призводить до виходу з ладу електроавтомат. Перевищення цього струму може викликати підгоряння або зварювання контактів. Наприклад, у популярних серій модульних автоматів при струмі спрацьовування 6-63 А граничний струм короткого замикання зазвичай становить 4000-10000 А (4 кА, 6 кА і 10 кА).

Які бувають номінали модульного автоматичного вимикача?


Міжнародні стандарти, IEC 60898-1 і Європейський стандарт EN 60898-1, визначають номінальний струм In автоматичного вимикача для розподільчих пристроїв низької напруги як максимальний струм, який апарат розрахований безперервно передавати (при температурі навколишнього повітря 30 ° С). Зазвичай доступні кращі значення (номінали) для номінального струму складають: 1 А, 2 А, 4 А, 6 А, 10 А, 13 А, 16 А, 20 А, 25 А, 32 А, 40 А, 50 А, 63 А , 80 A, 100 A і 125 A. Автоматичні вимикачі бувають одно-, двох-, трьох- або четирёхполюснимі. У характеристиці модульного електро автомата вказується буква B, C або D, яка вказує миттєвий струм відключення, тобто мінімальне значення значення струму, яке викликає розмикання автоматичного вимикача без навмисної тимчасової затримки (т. Е. Менш ніж за 100 мс), виражене через In .

Типи (класи) по току миттєвого відключення:

тип B: понад 3 * In до 5 * In включно - застосовується для захисту ліній освітлення або ліній мають велику протяжність;
тип C: понад 5 * In до 10 * In включно - застосовується для захисту розеткових груп або ліній з споживачами з помірними пусковими струмами;
тип D: понад 10 * In до 20 * In включно - застосовується для захисту трансформаторів, двигунів або ліній з споживачами з великими пусковими струмами;
тип K: понад 8 * In до 12 * In включно - застосовується для захисту навантажень, які викликають часті короткочасні (приблизно від 400 мс до 2 с) піки струму при нормальній роботі;
тип Z: понад 2 * In до 3 * In включно для періодів порядку десятків секунд - застосовується для захисту таких навантажень, як напівпровідникові прилади або вимірювальні ланцюга з іспользиванія трансформаторів струму.

Завдяки простоті, зручності, безпеки обслуговування і надійності захисту від струмів короткого замикання ці апарати широко застосовуються в електричних установках малої і великої потужності.

Вгору
,