Ціни та залишки на сайті обновлені 23 травня!
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Пристрої захисного відключення (ПЗВ)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Що таке ПЗВ та навіщо його використовують?

Пристрої захисного відключення (ПЗВ) є одним з найбільш затребуваних пристроїв, які застосовуються як будівельними корпораціями, так і приватними користувачі.

Пристрій захисного відключення. Основи

Пристрої захисного відключення (ПЗВ) або, інакше, пристрої диференціального захисту, призначені для захисту людей від ураження електричним струмом при несправностях електрообладнання або при контакті з частинами електроустановки, що знаходяться під напругою, а також для запобігання загоранням і пожежам, спричиненим струмами витоку та замикання . Ці функції не властиві звичайним автоматичним вимикачам, що реагують лише на навантаження або коротке замикання.
Цей пристрій допоможе вам у разі пошкодження ізоляції проводів у будь-яких електроприладах. Наприклад, якщо в пральній машині пошкодиться ізоляція на фазному проводі, і струм перейде на корпус, то ПЗВ відключить електрику, тому що струм, що пішов у квартиру по фазному проводу, не повернувся до ПЗВ (Принцип роботи ПЗВ).
При необережному поводженні з електропроводкою ПЗВ здатне врятувати життя. Наприклад, якщо під час свердління стіни, ви станете спиратися голою ногою на батарею і потрапите у фазний провід, то електрострум, пройшовши: корпус дриля - руку - грудну клітину - ногу - батарею, викличе параліч серця або зупинку дихання. Якщо ж у будинку є ПЗВ, то напруга вимкнеться дуже швидко і нічого страшного не станеться. Також ПЗВ може захистити від необережного поводження з електроприладами.
Але треба розуміти, що ПЗВ немає інтелекту, а тому не визначить, що саме включено в електричний ланцюг. Якщо витоку струму немає, прилад не відключить електрику. Незважаючи на це, ПЗВ істотно підвищує безпеку, оскільки найчастіше, ураження електричним струмом пов'язане з витоком струму, а саме ПЗВ легко розпізнає. При цьому ризик виникнення небезпечних для життя ситуацій
Достатньо всього одного пристрою на всю квартиру, щоб забезпечити собі надійний захист від ураження струмом. Добре, якщо при проблемах з електропроводкою або електроприладами вимикається лише відповідна лінія, а не знеструмлюється приміщення. Але, на жаль, більше одного ПЗВ можна встановити тільки в індивідуальний щиток, який розташований всередині квартири. А ось у щитку на сходовому майданчику навряд чи знайдеться місце.
Коли ПЗВ застосовують для однієї лінії, то щоб електрострум надходив до споживача, потрібно мати вбудований обмежувач максимального струму. А якщо поставити просте ПЗВ, то є великий ризик того, що при короткому замиканні воно вийде з ладу.

Коли немає сенсу встановлювати ПЗВ?

Якщо в будинку стара проводка, то властивість ПЗВ виявляти витік струму принесе лише проблеми, оскільки почне спрацьовувати абсолютно непередбачувано. У цій ситуації краще не встановлювати ПЗВ у ланцюг електропостачання, а просто використовувати розетки з вбудованим ПЗВ.

Вгору
,