Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Світильники і освітлення

Види світильників і освітлення

У перший раз зустрівшись з потребою вибору освітлення велика частина з нас може розгубитися в пропонованому наборі визначень з типів і назв. Будь-який з нас розуміє, що необхідно, але ось як це правильно пояснити іншим ...
Ми хочемо допомогти вам розібратися у всіх деталях і термінах і дати просту відповідь "які бувають основні види світильників". Переконані, після знайомства з цим матеріалом процес підбору світильника, освітлення стане для вас зручніше.
Світильник - пристрій, що перерозподіляє світло лампи. Світильники застосовується в інтер'єрі та екстер'єрі, головним їхнім завданням вважається розсіювання і спрямованість світла для освітлення будівель, їх внутрішніх приміщень, кімнат, прилеглих до будинків територій і вулиць. Світильники також можуть виконувати декоративну функцію і часто стають головною родзинкою кімнати або фасаду.

 

Класифікувати світильники дозволено кількома методами, проте найбільш ефективний з них є варіант - за місцем використання і місця установки джерела світла.

Залежно від місця використання світильники / освітлення поділяються на 2 групи:

 • Внутрішні світильники (внутрішнє освітлення)
 • Вуличні світильники (зовнішнє освітлення)

Внутрішні світильники не мають герметичного корпусу, розраховані на роботу виключно всередині приміщення. При їх виготовленні увага приділяється не тільки технічними характеристиками, але і декоративним властивостям. Конструкція, як правило, досить тендітна.
Вуличні світильники мають досить міцний корпус, внутрішнє обладнання захищене від проникнення вологи. Корпус стійкий до впливу ультрафіолетового випромінювання. Використовуються для освітлення прибудинкових територій та вулиць, доріг, дворів, котеджних селищ, парків і садів, залізничних платформ. Для спрямованого освітлення великих майданчиків використовуються прожектори: наприклад, на стадіонах, будівельних ділянках, промислових об'єктах, стоянках, на входах у великі будівлі. Використовуються прожектори і для архітектурного підсвічування будівель, для освітлення рекламних щитів.
Виділимо основні місця установки освітлювальних приладів:

 • Стеля
 • Стіна
 • Підлога
 • Стіл


Світильники на стелю

Перелік моделей для розміщення на стелі виявився, найбільш численним з усіх, і це не дивно, так як конкретно з нього йде основний потік світла для будь-якого приміщення. Ви зможете вибрати для стелі такі різновиди світильників:

 • Люстри
 • Підвісні світильники
 • Настельні світильники
 • Вбудовувані точкові світильники і споти
 • Накладні точкові світильники і споти
 • Трекові світильники (або трекові системи)
 • Світлодіодні стрічки
 • Світлові панелі

Люстри

Відмінною особливістю будь-якої люстри є наявність ріжків (відгалужень), що сходяться до центру композиції (основи). Їх можна розділити на підвісні люстри (з вільно висячим кріпленням - ланцюгом, тросом або штангою) і стельові люстри (на нерухомому жорсткому кріпленні і розташовані під самою стелею).

Підвісні світильники

Раніше відмінності між люстрами і підвісними світильниками були досить чіткими. Традиційна люстра вміщує кілька джерел світла, зазвичай розташованих у вигляді гілок. Традиційні підвіски зазвичай підвішують єдине джерело світла або групу вогнів на єдиному шнурі, ланцюги або штанзі. Технології світлодіодного освітлення і сучасний дизайн практично не враховують ці правила, часто стираючи кордони між сучасними люстрами і підвісними світильниками.

Стельові світильники

Настельні світильники розташовуються безпосередньо під стелею або впритул до неї на жорсткому кріпленні типу штанги або планки.
Окремим видом вважаються настінно-стельові світильники, які, завдяки універсальній конструкції, можна встановити як на стіні, так і на стелі, де вони будуть виглядати не менш гармонійно. Багато людей плутають стельові світильники і стельові люстри. Як вже було зазначено раніше, стельова люстра має ріжки, а світильник - немає.

Вбудовувані світильники (точкові світильники і споти)

Вбудовувані світильники мають на увазі присутність в площині завчасно приготовленого «гнізда» для установки в нього технічних частин світильника і підключення до електричної мережі будинку.
Перед установкою вбудованих світильників необхідно потурбуватися про придатних за розміром врізних отворах, куди стануть вводитися світильники. Принциповим параметром будь-якого вбудованого світильника вважається глибина вбудовується частини. Даний параметр відповідає за відступ, який необхідно зробити від основної стелі при установці світильників в підвісну стелю.
Нерідко для опису вбудованих світильників вживають іншу назву - споти або точкові світильники. Назва вони отримали завдяки функціональної обмеженості кута освітлення, що дозволяє застосовувати вбудовані світильники для акцентованою підсвічування окремих елементів простору.
Зараз величезну популярність набирають вбудовані світильники з вбудованими світлодіодними LED лампами. Для харчування таких ламп вживається трансформатор (точніше - блок живлення). Важливо, цей пристрій найчастіше розміщується окремо, за межами самого світильника, і варто завчасно розрахувати простір для його установки.

Накладні світильники (точкові світильники і споти)

Точкові накладні світильники і споти накладного монтажу призначені для додаткового освітлення і створення зонованого освітлення інтер'єру.
У місцях де потрібно підсвітити значиму частину і розставити акцент - ідеально з цим завданням справляються точкові світильники і споти.
Багато хто вважає точковими світильниками лише накладними аналогами вбудованих. Але це не так. Точковими світильниками можуть бути і підвісні світильники, і навіть люстри. «Точкові» освітлення - швидше властивість (особливість моделі), ніж якась візуальна характеристика.

Трекові світильники (або трекові системи)

Трек світильники - це світильники, встановлені на спеціальні рейки (треки), до яких вони прикріплені і можуть вільно переміщатися по всій довжині треку. Треки бувають як накладного так і вбудованого монтажу, а трекові світильники підходять для обох видів. Фіксуються трекові світильники до крек спеціальними зажимами (або засувками).
В даний час стали дуже популярними магнітні трекові світильники, їх основна особливість є фіксація до треку магнітом. А їх перевагою є безпека і функціональність. Всі магнітні трекові світильники працюють на безпечному для людини напрузі в 24 В або 48 В. Їх можна під напругою переставляти місцями, додавати якщо не вистачає світла. Магнітні треки можна встановлювати не тільки в стелю але і в стіни.
При виборі трекової системи важливо пам'ятати про придбання повного комплекту деталей для її збору, тому що крім трекового світильника вам будуть потрібні рейки (треки), з'єднувальні елементи, заглушки і блоки живлення, щоб система функціонувала коректно.

Світлодіодні стрічки

Популярним типом освітлення в останні роки вважається світлодіодна стрічка. Її популярність обумовлена ​​прекрасними технічними характеристиками, якість освітлення і її цінову доступність. Дуже часто цей тип освітлення застосовується для підсвічування певних зон в квартирах, приватних будинках, торгових центрах, офісах, нічних клубах, ресторанах і в інших приміщеннях.
Світлодіодна стрічка - це складна система. Для роботи, крім самої стрічки зі світлодіодами, потрібно буде блок живлення (трансформатор), коннектори і короб з лінзою для монтажу.
Тільки вірно розрахувавши характеристики ЛІД стрічки, виходячи з вимог до висвітлення і параметрам приміщення, ви отримаєте якісний результат.

Стельові світлові панелі

Стельові світлові панелі забезпечує рівномірний м'який потік світла, вони також вбудовуються в стелю, проте, на відміну від інших моделей, мають величезну площу врізного отвори, встановлюючи в площину повністю і врівень з нею. Найчастіше освітлювальні панелі застосовується для освітлення офісних приміщень, навчальних закладів, медичних установ. Раніше були популярні растрові світильники але з приходом лід ери на їх зміну прийшли LED панелі.


Світильники на стіну

Настінні світильники призначені для установки на вертикальні поверхні, в тому числі і на стіни. Зазвичай настінні світильники застосовують для того, щоб виділити деяку зону світловим рішенням або підвищити освітленість певної зони в приміщенні, доповнити ефект від основного джерела світла. Але вони також можуть бути використані і в якості головного світлового приладу, в основному, в невеликому за площею та обсягом приміщенні.
До групи світильників на стіну відносяться:

 • Бра
 • Настінні світильники
 • Підсвічування для картин або дзеркал

Бра

Бра - це декоративний художній світильник, призначений для кріплення до стіни. Головною особливістю такого світильника є наявністю ріжків (відгалужень). Використовується для допоміжного освітлення приміщень і зовнішньої підсвічування будівель.

Настінні світильники

Настінний світильник - це освітлювальний прилад, задня стінка якого впритул кріпиться до стіни. У більшості випадків мають вільну форму виконання. Зараз зустрічаються настінні світильники абсолютно будь-якого стилю. Відсутність ріжків дозволяє їм виглядати більш креативно і компактно, що дозволяє використовувати їх в підсвічуванні сходів (ступенів) і коридорів, не втрачаючи ефективну площу приміщення.
Багато моделей підходять для розміщення на стелі, стаючи таким чином настінно-стельовими.
Більшість настінних світильників передбачає вимикач під приховану проводку. Також існують моделі з кнопкою-вимикачем на корпусі, вимикачем-шнурком або сенсором (датчиком руху) але краще, вибираючи потрібну модель, уточнити спосіб його включення.

Підсвічування для картин або дзеркал

Декоративні підсвічування для картин і дзеркал - це особливі освітлювальні прилади, призначені для детального висвітлення елементів декору на загальному тлі інтер'єру. Їх основною рисою є горизонтальна основа на поворотному корпусі з його допомогою можна змінити напрямок світла, охопивши найбільш важливу область полотна або дзеркала.

 

Світильники на стіл

Основні варіації зводяться до двох груп:

 • Настільні лампи
 • Настільні світильники

Настільні лампи

Настільні лампи виконані в найбільш звичному вигляді - з ріжком (відгалуженням) і основою під ним. Конструкція може бути рухливою, що зручно для читання або занять за письмовим столом, і ви самі регулюєте висоту і напрямок лампи. У більшості випадків вони не вимагають кріплення, але деякі сучасні моделі виготовляються з гвинтовим кріпленням, яким фіксуються на кришці столу в одному місці.

Настільні світильники

Настільний світильник - це декоративний світильник оригінальної конструкції, який є візуальним і функціональним елементом обстановки. Вони не мають ріжка (відгалуження), зате технічні особливості дозволяють зробити їх світяться цілком або, наприклад, у вигляді якогось впізнаваного об'єкта. Такі настолки найчастіше дизайнери підбирають для неформатних і сучасних інтер'єрів в якості завершального штриха.

 

Світильники на підлогу

Для додаткового освітлення або зонування простору використовуються світильники на підлогу, такі як:

 • торшери
 • підлогові світильники

Торшери

Торшери - це високе підставу, приблизно в людський зріст, увінчане одним або декількома ріжками (відгалуження). Часто їх розміщують біля крісла або дивана, а кнопка включення часто розташовується в нижній частині дроти, щоб можна було натиснути на неї ногою, не нахиляючись.

Підлогові світильники

Підлогові світильники мають довільні габарити і форму, бувають повністю вкриті тканиною або склом. Деякі з них легко сплутати з настільними, і тільки більші розміри свідчать про протилежне.
 

Вгору