Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Щити модульні

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Щити модульні

Електричний щит – це прилад, що дозволяє розподілити енергію у трифазних мережах за частоти 50 Гц. Він служить, перш за все, для захисту електричного ланцюга при короткому замиканні або перевантаження, можливість виникнення яких зростає паралельно зі збільшенням кількості побутових приладів. Паралельно з цим зростає ризик загоряння і загрози людини ураження людей електричним струмом, у тому числі й загрози життю. Модульні пластикові щити застосовуються для встановлення модульної апаратури в громадських, житлових та технічних будинках, і покликані в першу чергу, забезпечити безпеку людини.

Розподільні щити класифікуються за способом монтажу та бувають:

 • накладні (монтуються на стіну або іншу вертикальну поверхню будівельної споруди, весь корпус знаходиться зовні);
 • вбудовані (вимагають попередньої підготовки місця встановлення у вигляді спеціального поглиблення, де повністю розташовуватиметься корпус);
 • підлогові (передбачає встановлення або безпосередньо на підлозі, або на підставці).

Також дана продукція, згідно з місцем встановлення, буває зовнішньою та внутрішньою. Зовнішнє встановлення передбачає наявність відповідного рівня захисту.
Найпоширеніші варіанти захисту корпусу електрощитів:

 • IP20, IP30 – захищають від потрапляння сторонніх предметів та механічного впливу, не захищають від вологи;
 • IP44, IP54 – захист від механічних впливів більш висока, можливе встановлення в місцях з підвищеною вологістю, але без прямого впливу води;
 • IP55, 65 – можуть встановлюватися у складних умовах навколишнього середовища та на вулиці. Добре захищені від вологи, пилу, механічного впливу. Деякі види мають повну пиленепроникність.

Зазначимо, що зовні будівлі можуть встановлюватися щити для накладного та підлогового монтажу. Місцем розміщення є стіни будівлі, опори, спеціальні підставки тощо.

Види електричних щитів щодо їх призначення

 • Вступно-розподільний пристрій. ВРУ встановлюються там, де необхідно прийняти електричний струм від будь-якого пристрою типу трансформатора або електромережі. У ньому встановлюються захисні та комутаційні панелі, додаткова автоматика та прилади обліку електроенергії. Від щита йде комутація електроструму до інших, внутрішніх щитків.
 • Головний розподільчий щіт. ГРУ за своїми функціями схожий на ВРУ. На великих підприємствах у таких щитах встановлюються прилади обліку та контролю за режимом функціонування пристроїв щита, а також контролю за споживанням електроструму, як загалом на підприємстві, так і на щитах іншого призначення.
 • Щит автоматичного введення резерву. АВР облаштують так, щоб у ньому були присутні пристрої автоматики для контролю мережі та перемикання споживачів на резервні лінії живлення у разі аварії.
 • Щит обігріву (або освітлення). Що вимагає встановлення приладів для керування освітлювальними елементами або обладнанням, яке відповідає за обігрів будівлі.
 • Силовий щит. Знадобиться там, де є розділення ланцюгів за призначенням. Також ЩС означає щит зв'язку, куди монтується обладнання для телекомунікації, зв'язку та збору інформації з інших об'єктів на підприємстві.
 • Поверхові щити. Використовуються ЩЕ для облаштування електрики у багатоквартирних будинках. Монтуються у спеціально відведених місцях та приймають електроенергію від ГРУ або ВРУ, щоби далі комутувати її до споживачів.
 • Квартирний щит. Як правило, ЩК встановлюють у квартирі або на сходовому майданчику. Комплектуються захисними апаратами та приладами обліку. Можливий варіант встановлення двох щитів. Один – на поверсі, де розташовані пристрої захисту та обліку. Другий – у квартирі, де відбувається розподіл електроенергії на кілька ліній проводки та їхній захист.
 • Щити заземлення, управління та захисту (ЩЗ, ЩУ, ЩА). Часто зустрічаються в електроустановках для захисту обладнання та його автоматики на промислових об'єктах.
 • Щит потреб. За своїм функціоналом ЩСН це головний розподільний щит, який відрізняється лише тим, що живить пристрої, розташовані на якомусь об'єкті, тобто, що використовуються для внутрішніх потреб (обігрів, охолодження, живлення силових трансформаторів тощо). Їх часто можна зустріти на розподільних підстанціях, електроустановках.
 • Щит постійного струму. ЩТП використовується для того, щоб комутувати кола постійного струму. Об'єктом застосування є станції, підстанції, підприємства. Постійний струм, як правило, надходить від акумуляторів або зарядних агрегатів. У такому щиті монтуються механізми захисту, комутації, вимірювання, а також контролю за зарядом акумуляторів, над навантаженням та напругою.
Вгору
,