Ціни та залишки на сайті обновлені 10 серпня!
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Сигнальні лампи

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Сигнальні лампи

Сигнальна лампа – пристрій для контролю стану електротехнічного обладнання. Принцип роботи досить простий: він вбудовується в заданий електричний ланцюг управління, і при замиканні ланцюга його контакти замикаються - вмикається індикація. У ряді випадків включення відбувається при аварійному розмиканні ланцюга, що управляє.
У побуті такі пристрої використовують рідко. Основна сфера застосування – промисловість. Можуть встановлюватися на панелі керування виробничими лініями, верстатами, операторськими пультами або спецтехнікою.
А ось у промисловості сигнальна арматура застосовується повсюдно - вбудована та модульна. Широка варіативність модельного ряду, простота монтажу та використання та низький рівень енергоспоживання дозволяють комутувати їх з різними видами механізмів та пристроїв: у машинобудуванні, деревообробній, металургійній, сільськогосподарській промисловості.

У сучасній промисловості сигнальні лампи використовуються:

 • для верстатів - подача сигналу про включення обладнання або запуск робочих процесів, відображення поточного етапу виробничого процесу, перевірка тиску в системі мастила та гідросистемі;

 • для двигунів - індикація увімкнення або відключення, режимів роботи, аварійних ситуацій;

 • для підйомників або спецтехніки – діагностика несправностей, контроль стану;
 • для ланцюгів управління - перевірка правильної збирання;
 • для відображення стану систем вентиляції;
 • для контролю інших важливих виробничих процесів.

Класифікація сигнальних лампочок

 • за типом живлення мережі: від 12В та 24В до 110В змінного/постійного струму (AC/DC), на 220В (230В) або 380В;
 • за джерелом світла: світлодіодні чи неонові;
 • за способом встановлення: корпусні (вбудовувані в дверцята або стінку щита обладнання) та модульні - для встановлення на DIN рейку. Габарити модульних світлоіндикаторів стандартні, що дозволяє ставити їх на DIN рейку, як і автоматичні вимикачі, тільки замість важеля на корпусі розміщена вбудована кольорова лампочка. Приклад - моделі серії ЛЗ від IEK шириною 18 мм, що займають 1 модуль у щитку;
 • по діаметру: стандартні розміри Ø22 (22 мм) та Ø16 (16 мм). В окремих випадках використовуються прилади інших розмірів;
 • за кольором: білі, жовті, зелені, червоні, сині - можна використовувати для індикації різних режимів роботи;
 • за формою: конусоподібні, куполоподібні, круглі, квадратні. Наприклад, корпусні моделі AL-22 представлені у формі опуклого циліндра, а варіації AL-22TE у формі плоского циліндра.

Використання індикаторів у трифазних мережах

Також можна візуально контролювати наявність або відсутність напруги в мережі на 3 фази. Світлосигнальний індикатор фаз на DIN рейку повідомляє персоналу або електрику, що обслуговує, про стан, в якому знаходиться кожна з фаз. Якщо робоча, і електричний струм є - індикатор горить. Якщо електричний провід знеструмлений, сигналу немає.
Існує можливість настроїти відображення стану за декількома параметрами: кількістю фаз, послідовністю їх підключення, контролю зниженої або підвищеної напруги.

Вгору
,