Ціни та залишки на сайті обновлені 23 травня!
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Кінцеві вимикачі

Кінцеві вимикачі

Кінцеві вимикачі використовуються для зв'язування електричного ланцюга, наприклад, електричних приладів і сигналізації. Також дані пристрої застосовуються для контролю та управління електротехнікою, яка систематично перевіряється на рухливість. Вимикач монтується на конструкції там, де необхідно контролювати рух окремих елементів. Щоб використовувати кінцевий вимикач, необхідно знати для чого він потрібен, яких видів буває і як працює кожен окремий варіант виконання. Саме про це йтиметься далі.

Різновиди кінцевих вимикачів

Важливо знати, які бувають кінцеві вимикачі, адже без цих знань важко вибрати потрібний пристрій. Дані комутаційні апарати поділяються на кілька основних типів:

  • Безконтактні. Цей пристрій спрацьовує у разі наближення будь-якого металевого або іншого предмета, який заздалегідь було зроблено комутація.

  • Механічні. Вони спрацьовують тільки при механічному впливі на коліщатко або на важіль. У результаті контакти або замикаються, або розмикаються, цим подають управляючий чи попереджувальний сигнал.
  • Магнітні. Їх ще називають герконами. З назви можна зрозуміти, що пристрій спрацьовує при наближенні до нього магніту певному відстані.

Безконтактні кінцеві вимикачі є сучаснішими порівняно з механічними. Працюють вони на спеціальному транзисторному ключі, який у відкритій позиції має невеликий опір.

Усі безконтактні вимикачі поділяються на чотири групи:

  • Індуктивні. Кінцевий вимикач спрацьовує, коли датчик виявляє металевий об'єкт. У момент виявлення металу індуктивний опір зростає, завдяки цьому знижується струм в обмотці, і таким чином відбувається розмикання контактів ланцюга. Асортимент цієї продукції дуже великий і різноманітний, тому можна легко підібрати необхідний за розміром.
  • Ємнісні, взаємодіють із людським тілом. При наближенні людини до датчика виникає електрична ємність, завдяки якій приводиться в роботу контур мультивібратора, встановлений усередині пристрою. Чим ближче людина, тим нижче стає частота імпульсу, а ємність стає більше. Головну функцію виконує пластина, яка приєднана до конденсатора.
  • Ультразвукові. Використовуються кварцові звукові елементи, що випромінюють. Коли щось у радіусі дії пристрою, змінюється амплітуда звукового сигналу, переважно ця чистота нечутна людям.

Оптичні вимикачі мають спеціальний транзистор та інфрачервоний світлодіод. Коли переривається світлодіодний промінь, фотоелемент закривається.

Особливості роботи кінцевих вимикачів

Кінцевий вимикач має певний принцип роботи, завдяки якому він запускається та наводиться в рух. Комутаційний апарат спрацьовуватиме в момент з'єднання з відновленим обмежувачем, в цей момент припиняється подача живлення на електричне обладнання. Дуже важливо, щоб усі елементи даного пристрою працювали надійно та правильно, виконуючи усі необхідні команди. При цьому все повинно бездоганно працювати, не дивлячись на тип, конфігурацію апарату і на спосіб його підключення. Саме тому область застосування колійного вимикача знаходиться у місцях особливої ​​небезпеки.

Немає товарів

Вгору
,