Лофт

Лофт


Раздел находится на стадии разработки и наполнения, и будет доступен позже!

Всю интересующую информацию Вы можете получить у нас, связавшись с нами по телефону или email.

Лофт (англ. Loft — «горище») — житло, переоснащене із приміщення закинутої фабрики чи іншої промислової будівлі.


Історія виникнення
Слово «лофт» — американського походження; бере свій початок від фабричних будівель і складів. Ідея використовувати закинуті мануфактури як житло та робочі приміщення виникла в 1940-ві роки ХХ-го століття в фабричному районі Мангеттена. Тоді різко піднялися ціни на землю в центрі міста, а промислові підприємства стали виносити на околиці.


Лофти почали приваблювати людей, що пов'язані з мистецтвом: в таких приміщеннях були високі стелі й гарне освітлення, а також низькі, в порівнянні зі звичайними квартирами, ціни на оренду. У 1950-ті роки лофти стали популярними стильними приміщеннями. Саме в них зосереджувалося артистичне життя Нью-Йорка. Серед найвідоміших лофтів того часу — арт-студія Енді Воргола «Фабрика». Незабаром оригінальне житло закріпило за собою статус елітного.


Інтер'єр
Стіни лофтів зазвичай фарбують у кольори холодних відтінків (металевий, синій тощо). Меблі металеві (або ж пофарбовані під метал) та дерев'яні. Вони прості та функціональні, часто виконують роль стін чи перегородок, розділяючи простір на частини. Особлива увага в лофтах надається деталям: сходам, трубам, системам вентиляції тощо. Вікна широкі та високі, адже це необхідно для максимального освітлення інтер'єру.


Українські лофти
Наразі лофти стали популярними не лише в Америці. Їх використовують як арт-простори в Європі. Найвідоміший лофт в Україні — Kiev Loft, призначений для проведення концертів, виставок, кінопоказів.


 

Популярність стилю лофт

Сьогодні особливої популярності в оформленні інтер'єру придбав стиль лофт. Його кордону важко позначити. Лофт може символізувати і простоту мінімалізму, і вінтажність ретро. Такими ж різними бувають і світильники цього стилю. В рамках концепції лофт можна підібрати джерело світла, що вписується практично в будь-який інтер'єр.


Світильники в стилі лофт - якими вони бувають
Стиль лофт ідеально реалізовувати в приміщеннях великої площі, з високими стелями. У таких приміщеннях змонтувати освітлення можна з використанням різних джерел світла, і самими затребуваними з них залишаються стельові і підвісні світильники. Їх легко встановлювати, вони не вимагають додаткових конструкторських елементів і однаково добре підходять для квартири, офісу або ресторанного залу. Крім стельових і підвісних, використовують інші типи світильників: настінні, підлогові, настільні.

Різноманітність приладів освітлення - це не тільки прикраса інтер'єру. З їх допомогою легко створювати окремі сектори, зонувати простір. Також можна візуально змінювати приміщення, підкреслюючи його вигідні сторони і нівелюючи не найвдаліші. Так, світильники на підлозі, світло від яких спрямований вгору, зорово "піднімуть" низьку стелю. Настінні - будуть випромінювати в різних напрямках світло, який, відбиваючись від стін, створить ефект більшого простору. Якщо ж, навпаки, потрібно зменшити висоту стель, підійдуть джерела світла на підвісах.


Дизайнерські світильники лофт: широкий асортимент
Важливий критерій - дизайн джерел світла для вашого будинку або комерційного приміщення. Щоб не порушити єдність стильового оформлення, вибирати світильники лофт потрібно відповідно до їх течії, до якого вони належать. Суворі чорно-білі джерела світла для скандинавського і італійського стилів, декоровані додатковими елементами світильники індустріального стилю, вантажні люстри «під старовину» зі стилізованими лампами Едісона.